fbpx
20 lutego 2020

Co to jest escape room?

Jest to jedna z najnowszych, jak i zdecydowanie niezwykle ciekawych form rozrywki. Co to jest escape room? To specjalnie przygotowany pokój ucieczki, który wypełniony jest różnego rodzaju zagadkami, które uczestnicy muszą rozwiązać w określonym czasie, aby wydostać się z zamkniętego pomieszczenia. Zazwyczaj ta forma rozrywki zbudowana jest wokół określonej tematyki, której towarzyszy przy tym określona historia.

Uczestnicy mają okazję wcielić się w określone postaci, na przykład detektywów, czarodziejów lub innego rodzaju bohaterów, które znamy z powieści, filmów i gier. Sprawia to, że zabawa staje się jeszcze ciekawsza, a gracze mają możliwość większego zagłębienia się w wykreowany przez scenarzystów i mistrzów gry świat.

Kategorie pokojów ucieczek

W zależności od tematyki i budowanego klimatu, escape roomy można podzielić na kilka kategorii. Zależne są one historii, którą scenarzyści i mistrzowie gry zbudowali wokół zagadek, które uczestnicy muszą rozwiązać. Stąd wyróżnia się między innymi:

  • Fabularne, pozwalają na poznanie historii i przeżycie przygody rodem z LARP-ów lub gier RPG. Tutaj poczujesz prawdziwa immersję i z całą pewnością pokochasz świat, który stworzono specjalnie dla Ciebie.
  • Fantasy to wróżki, wiedźmy, magia i rycerze w lśniących zbrojach. W pokojach tej kategorii poznasz nie tylko świat baśniowy ale również post-apokaliptyczny i sciencie-fiction.
  • Historyczne pokoje pozwalają przenieść się kilkadziesiąt lub kilkaset lat w przeszłość i poczuć klimat renesansowych Włoch lub przedwojennej Polski.
  • Horror to nie tylko mały dreszczyk emocji, to pokoje które potrafią dostarczyć prawdziwej adrenaliny podczas przeżywania presji czasu zanim zabójca lub potwór dostanie się do pokoju zagadek.
  • Thrillery pozwalają na poczucie mrocznego klimatu, który swoimi mackami wywołuje dreszczyk na plecach i straszy samą ciężką atmosferą.
  • Kryminalne to prawdziwa gratka dla miłośników rozwiązywania zagadek zabójstwa lub przestępstwa i przecierania szlaków najsłynniejszego detektywa Sherlocka Holmesa.
  • Przygodowe łączą w sobie wszystko – eksplorację, rozwiązywanie zagadek, a także ciekawa, wciągająca fabułę. Dlatego wciel się w poszukiwacza skarbów lub innego bohatera i odkryj, to co ukrywa przed Tobą wykreowany świat.
  • Abstrakcja to nic innego jak wszystko, to co nie zalicza się do powyższych kategorii. Emocje, psychodeliczne klimaty oraz napięcie to tylko mały ułamek tego, co możesz spotkać w pokojach, które przygotowane zostały właśnie w tym charakterze.

Skorzystaj z bogactwa rozrywki, które przygotowane zostały dla Ciebie w firmie Fun4Brain i odkryj świat escape roomów, z którego ucieczka nie jest możliwa. Wydostaniesz się z tego swoistego pokoju, w którym czekają na Ciebie niesamowite przygody i wciągające, fascynujące historie? No cóż… zawsze możesz próbować.